Nano-impregnace stavebních materiálů - výrobce Nanobala

Dokonalá  ochrana  betonových  staveb

info@nanobala.cz
+420 774 399 343
Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek

Hydrofobní a olejofobní impregnace na beton a keramiku - BProtect

Impregnační ochranný nátěr BProtect je určen k dlouhodobému, voděvzdornému a olejiodpudivému ošetření savých minerálních povrchů:

různých druhů betonu, umělého kamene a cihlových materiálů použitých zejména na ploty, dlažby teracové i zámkové, schody, obrubníky, zídky, zábradlí, sloupy, opěrné zdi, podezdívky, sokly, krby, komíny, chodníky, příjezdové cesty, prostory kolem bazénů nebo terasy.

Používá se také na minerální fasády, obklady fasád z umělého kamene, klinker, neglazované střešní tašky, zahradní keramiku apod.

 

Impregnace BProtect je nanotechnologický přípravek na vodní bázi.

Ukázka účinku impregnace betonu BProtect

Nanesením ochranného nátěru se povrch betonu začne chovat hydrofobně a olejofobně. Nanotechnologická impregnace nevytváří nepropustný film - vsákne do povrchové vrstvy betonu a stane se jeho součástí. Nezmění vzhled ani barvu betonu.

Impregnace BProtect odpuzuje vodu, špínu a oleje, ale zároveň nebrání prostupu vodních par a vzduchu materiálem.

Nano impregnace chrání betonové objekty před poškozováním kyselými dešti, exhalacemi a vznikem mikrotrhlin způsobených promrzáním.

Omezuje znečištění stavebních objektů (fasád, plotů) odstřikující břečkou a solankou u frekventovaných komunikací - má samočistící funkci.

Impregnace BProtect poskytuje betonovým materiálům ochranu před tvorbou vápenných výkvětů, plísní, omezuje růst mechů, lišejníků a řas.

Nanovrstva zamezuje poškozování betonu ultrafialovým zářením, je UV odrazivá.

Ochranný impregnační nátěr Nanobala BProtect snižuje pronikání pigmentů do struktury betonu, tím usnadňuje odstraňování nežádoucího grafitti.

Olejofobní účinky impregnace se projevují např. na ošetřených příjezdových cestách, betonových podlahách v garážích nebo na zahradních krbech, kde ochranná vrstva zabraňuje vsakování olejových úkapů. Nano-nátěr omezuje sprašování betonu a usnadňuje údržbu betonové podlahy v interiéru. Předností nano-impregnace je snadná aplikace a obnovitelnost ochranné vrstvy bez pracného odstraňování původního nátěru.

Hydrofobní a olejofobní nátěr BProtect chrání Vaši stavbu před poškozením a dlouhodobě zvyšuje její užitnou i estetickou hodnotu.

Trvanlivost jednoho aplikovaného nátěru je až 12 let v závislosti na mechanickém namáhání impregnovaného povrchu.

 

Nano impregnace BProtect je určena na nový, nezasolený a nezoxidovaný beton a na betonové objekty vystavené vnějším povětrnostním podmínkám maximálně do 1 roku po jejich dokončení (vyzrátí). Účinek nanotechnologické impregnace je podmíněn chemickou čistotou podkladu. Na starší betonové stavby a narušený beton je určen přípravek CCProtect.

 

Technické parametry výrobku:

Nano-impregnace BProtect neobsahuje žádné vosky, silikony, ani akrylátové složky. Nano vrstva je odolná teplotám do cca 120°C. Nechrání před rozpálenými tuky.

Složení: Vodní směs se speciálními nanopřísadami.
Barva: Mléčná bílá, jemně nažloutlá.
Míchání: Není nutné, použijte přímo z originálního balení. Před použitím protřepejte.
Spotřeba: Cca 80 až 150 ml/m2 podle nasákavosti povrchu.
Příprava povrchu: Povrch musí být suchý, zbaven prachu a nečistot, bez plísní, mechů a řas. Nesmí být zoxidovaný ani zasolený.
Teplota při aplikaci: +5°C až +30°C
Návod k použití: BProtect nanést namáčením, nátěrem nebo postřikem. Povrch se musí impregnací celoplošně navlhčit. Při aplikaci sprejováním je nutné zajistit dostatečnou ventilaci. Aerosol nesmí být inhalován.
Usazení nanovrstvy: Nastane po 24 hodinách v suchu při aplikační teplotě, při dostatečné ventilaci.
Čištění povrchu: Oplachem čistou vodou. Nejsou zapotřebí čistící prostředky ani tlaková voda. Nečistit abrazivními prostředky!
Obnovení nátěru: Po odeznění účinku může být impregnace BProtect stejným způsobem aplikována znovu.

Funkčnost hydrofobizace betonu: až 12 let podle expozice

 

Balení hydrofobní impregnace BProtect

Pro větší balení a velkoobchodní ceny nás prosím kontaktujte.

Betonová dlažba se schody pro ošetření impregnací BProtect Betonový plot pro impregnaci BProtect

Impregnace betonu a keramiky BProtect technický listImpregnace BProtect Technický list

Impregnace betonu a keramiky BProtect prohlášení o shoděImpregnace BProtect Prohlášení o shodě

Impregnace betonu a keramiky BProtect bezpečnostní listImpregnace BProtect Bezpečnostní list

Nano-impregnace | E-shop | Impregnace kamene | Impregnace betonu | Impregnace keramiky | Impregnace dřeva | Impregnace textilu a kůže | Impregnace skla | Čistič displejů | Nano-stěrače

Odstraňovače nečistot | Odstraňovač mechu | Odstraňovač cementu | Odstraňovač rzi | Odstraňovač nátěrů | Demi-voda | Isopropanol | Technický líh

Copyright © 2010 - 2020, Nanobala s.r.o. Publikování nebo další šíření obsahu tohoto serveru je bez písemného souhlasu společnosti Nanobala s.r.o. zakázáno